Dag van het Nationaal Park in De Groote Peel
Op 24 mei is het de Dag van het Nationaal Park. Onder het motto ‘terug naar je wortels’ besteden we dit jaar aandacht aan de geheimen, verhalen en legendes van dit prachtige gebied. Op zaterdag 27 en zondag 28 mei kan je deelnemen aan diverse activiteiten:
Wandel de turfroute
27 & 28 mei | Deurne
Historische fotowandelroute door de Deurnese Peel en het veenkoloniale dorpje Griendtsveen. Ook kom je veel te weten over de geschiedenis van de turfwinning. De route is op eigen gelegenheid te lopen aan de hand van een boekje* met routekaart, bezienswaardigheden en achtergrondinformatie.
Tijden: de hele dag
Locatie: Deurnese Peel
Kosten: gratis
*Het boekje is gratis te downloaden via deze link of t/m zaterdag 27 mei gratis op te halen bij diverse plekken in het Peelgebied (zolang de voorraad strekt):
- Natuurpoort De Peel, Leegveld 8a, Deurne
- Herberg De Morgenstond, Barbarastraat 35, Griendtsveen
- Toon Kortooms Park, Griendtsveenseweg 80, Deurne
- Cafetaria De Peelstop, Pastoor Hendriksstraat 50, Griendtsveen
- VVV Deurne, Kerkstraat 2c, Deurne
Rondleiding de Peel aan Zee
27 & 28 mei | Asten
Een rondleiding van ongeveer een half uur die vertelt over de tijd dat de Peel nog aan zee (en de tijd waarin die zelfs in zee lag). We gaan hiervoor tot 10 miljoen jaar terug in de tijd. Deelnemers krijgen per gezelschap een kleine verrassing (zo lang de voorraad strekt)
Tijden: 13.30 en 15.00 uur
Locatie: Klok en Peel museum, Ostaderstraat 23, Asten
Kosten: entreeprijs museum (geen extra kosten voor de rondleiding)
Aanmelden: bij de receptie van het museum, vol = vol
Natuurwandeling & film
27 & 28 mei* | Asten
Onder leiding van een natuurgids wandelen we door en langs het Nationaal Park De Groote Peel en over het kampeerterrein waar de natuurontwikkeling profiteert van, en bijdraagt aan de biodiversiteit in het natuurgebied. Aansluitend wordt, onder het genot van een kop koffie, de natuurfilm `Parels van de Peel’ vertoond.
*Bij veel interesse vindt deze activiteit ook plaats op 28 mei.
Tijden: aanvang 11.00 uur
Locatie: Camping Wetland, Tureluurweg 7, Asten
Kosten: € 5,- p.p.
Aanmelden via: mail (info@wetland.nl) of telefonisch (06-47898047)
Wandeling & muziek
28 mei | Ospel
Het Peelpodium is muziek en theater door én voor de bewoners van de streek, in het amfitheater van Buitencentrum De Pelen. Sfeervolle optredens, van Folk tot Blues en van Zanggroep tot Smartlap. En perfect te combineren met een hapje en drankje op het gezellige terras na een wandeling in de natuur.
Op deze dag wordt muziek gespeeld bij het buitencentrum door de groep Tuloa. Tuloa betekent welkom. En Tuloa klinkt als 'we doen mer wa'. En dat klopt eigenlijk ook. De band speelt muzieknummers die passen bij uiteenlopende muziekstijlen, zoals pop, folk, country en wereldmuziek. Het repertoire bestaat uit niet al te bekende liedjes in de Engelse, Nederlandse, Frans en Spaanse taal.
Tijden: 13.30 en 15.00 uur
Locatie: Buitencentrum De Pelen, Moostdijk 15, Ospel
Kosten: vrijwillige bijdrage voor het Peelpodium, het wandelgebied is vrij toegankelijk
Agenda
Peelpodium met Moonglow Jazz
Kruidenwandeling in De Groote Peel
Fotografiewandeling in De Groote Peel
Excursie in de Paardenbegrazing
Peelpodium met Flinthill Souvenirs
Speuren naar geuren en kleuren
Peelpodium met Tössedoôr
De Theaterkist
De Theaterkist
Om onze site te verbeteren maken wij gebruik van cookies van Google Analytics. Hierbij streven wij na de aanbevelingen van de Autoriteit Persoonsgegevens te volgen om uw privacy te beschermen. Dit betekent dat wij (1) een 'bewerkersovereenkomst' hebben gesloten met Google, (2) het laatste deel van uw IP-adres maskeren, (3) Google geen toestemming geven uw gegevens te delen of voor andere Google-toepassingen te gebruiken en (4) geen gebruik maken van andere Google diensten gekoppeld aan Google Analytics.