Nieuwe samenwerking op het gebied van de Peelrandbreuk
Miljoenen jaren geleden barste de aardkorst van West Europa van de Middellandse Zee tot in de Noordzee. In Nederland heeft deze barst de naam Peelrandbreuk gekregen. Weinig mensen weten wat de Peelrandbreuk is en waar die te vinden is. Een aantal bedrijven/organisaties in Deurne hebben de handen ineen geslagen om zoveel mogelijk mensen deze zomer de gelegenheid te geven om deze sporen uit het verleden in het Deurne van vandaag te bewonderen.
In de Ossenbeemd aan het Haageind in Deurne is van 1 juni tot 1 november de expositie KEIgaaf de Peelrandbreuk. In het Toon Kortooms Park aan de Griendtsveenseweg in Deurne maakt u kennis met de Peel historie en ontginning. De Deurnesche Peel met het hoogveen is mede kunnen ontstaan door de Peelrandbreuk. Bij Bijzonder Brabants aan de Breemortelweg in Deurne loopt de breuk dwars door de bijzondere groentetuin en kunt u de breuk met de enorme grondwatersprong zien. Op 27 augustus tijdens het open lucht filmfestival de Nacht van Witte Doek wordt de aardbevingsfilm The Quake vertoont bij Bijzonder Brabants.
In het Deurnese landschap zijn diverse bijzondere verschijnselen zichtbaar, die ontstaan zijn door de Peelrandbreuk. Zo zijn er de sloten met kwelvlies en de Brink in Liessel, waar onder meer fossiele walviswervels en haaientanden gevonden zijn. Door de Ossenbeemd is een nieuwe fietsroute samengesteld ‘Over de Peelrandbreuk naar de Peel’ (zie afzonderlijk persbericht Ossenbeemd).
Deze zomer werken de Ossenbeemd, het Toon Kortoomspark en Bijzonder Brabants samen en bieden een aantal gecombineerde arrangementen, met bv de fietstocht en rondleidingen.
· 14 augustus 2021 van 11.00 – 15.30 uur Peelrandbreuk ontdekken bij de Ossenbeemd en Bijzonder Brabants (inclusief lunch).
· 17 september 2021 van 13.00 – 17.00 uur de Peelrandbreuk ontdekken bij de Ossenbeemd en Bijzonder Brabants.
· 9 oktober 2021 van 11.00 – 17.30 uur Peelrandbreuk dagarrangement met fietstocht met drie startmogelijkheden (Ossenbeemd, Toon Kortoomspark, Bijzonder Brabants) inclusief lunch.
· 24 oktober 2021 van 11.00 – 15.30 uur Peelrandbreuk ontdekken bij de Ossenbeemd en Bijzonder Brabants (inclusief lunch).
Reserveren voor deze activiteiten is mogelijk via www.bijzonderbrabants.nl.
Ook is het natuurlijk mogelijk de fietstocht te maken op een tijdstip naar keuze. De fietsroute is verkrijgbaar bij VVV Deurne en de deelnemende partijen. Groepen vanaf 10 personen kunnen deze arrangementen in overleg ook boeken op andere data.
Nieuwsarchief
Schoolgidsen gezocht: opleiding start 27 september
IVN Natuureducatie is op zoek naar enthousiaste vrijwilligers die hun liefde voor de natuur met kinderen willen delen. Zij organiseert vanaf september een opleiding tot schoolgids in Nationaal Park De Groote Peel.
Vier de Dag van het Nationaal Park in de Groote Peel!
Op 24 mei is het de Dag van het Nationaal Park. Onder het motto ‘terug naar je wortels’ besteden we dit jaar aandacht aan de geheimen, verhalen en legendes van dit prachtige gebied. Op zaterdag 27 en zondag 28 mei kan je deelnemen aan diverse activiteiten.
Zanggroep Blended op het Peelpodium De Pelen
Op zondag 14 mei is er een optreden van zanggroep Blended op het Peelpodium van buitencentrum De Pelen. Ze spelen twee voorstellingen; om 13.30 en 15.00 uur in het overdekte Amfitheater. Het buitencentrum van Staatsbosbeheer bevindt zich aan de Moostdijk 15 te Ospeldijk.
Kindertheater bij buitencentrum De Pelen
In de meivakantie kan je bij buitencentrum De Pelen weer genieten van de doldwaze avonturen van August Greene en zijn Theaterkist. Op zondag 30 april en zondag 7 mei speelt hij op het Peelpodium, het (overdekte) Amfitheater van De Pelen. Het buitencentrum van Staatsbosbeheer ligt aan de Moostdijk 15 in Ospeldijk.
Dag van het Nationaal Park in de Peel
Een keer per jaar wordt in heel Europa de Dag van het Nationaal Park gevierd. Vier je met ons mee? Doe dan mee aan een of meerdere activiteiten, die speciaal voor deze Dag van het Nationaal Park zijn georganiseerd. Graag tot ziens op 21 en 22 mei!
Eerste gastheren en gastvrouwen van Geopark Peelhorst & Maasvallei ontvangen certificaat
Op 5 oktober jl. heeft de afsluitende bijeenkomst van de cursus Gastheer van het Landschap voor Geopark Peelhorst & Maasvallei plaatsgevonden. Na de presentaties van hun speciaal ontwikkelde gebiedsarrangementen ontvingen 20 recreatieve ondernemers hun certificaat en gevelbordje uit handen van Wethouder Biemans en Ernest de Groot, beiden lid van het Bestuurlijk Platform van het Geopark in oprichting. De cursus van vier middagen werd verzorgd door IVN Natuureducatie.
Nieuwe samenwerking op het gebied van de Peelrandbreuk
Miljoenen jaren geleden barste de aardkorst van West Europa van de Middellandse Zee tot in de Noordzee. In Nederland heeft deze barst de naam Peelrandbreuk gekregen. Weinig mensen weten wat de Peelrandbreuk is en waar die te vinden is. Een aantal bedrijven/organisaties in Deurne hebben de handen ineen geslagen om zoveel mogelijk mensen deze zomer de gelegenheid te geven om deze sporen uit het verleden in het Deurne van vandaag te bewonderen.
Nieuwe uitkijktoren in De Groote Peel is klaar!
Buitenfondsproject succesvol afgerond
In 2019 werd gestart met een nieuw Buitenfonds project; de bouw van een rolstoelvriendelijke uitkijktoren in Nationaal Park De Groote Peel. Dankzij veel gulle gevers is het gelukt om het benodigde bedrag bij elkaar krijgen. Inmiddels is de toren gebouwd en toegankelijk voor publiek. Een resultaat om trots op te zijn!
Cursus Gastheerschap Geopark Peelhorst en Maasvallei i.o.
Wat maakt het gebied waarin je onderneemt bijzonder? Welke geologie, natuur en cultuur(historie) typeren jouw omgeving? En hoe kun je deze kennis vertalen naar concrete producten, diensten of arrangementen voor je gasten? Hoe draag je als recreatieondernemer je steentje bij aan gebiedspromotie? Dit – en nog veel meer! – leer je in de IVN-training Gastheer van het Landschap! Op 24 november a.s. start deze training speciaal voor recreatieondernemers in Geopark Peelhorst en Maasvallei i.o.
Dag van het Nationaal Park: beleef De Groote Peel online!
Op 24 mei vindt de 21ste editie van de Europese Dag van het Nationaal Park plaats, en vanaf 22 mei kan je deelnemen aan de digitale activiteiten. Dit jaar staat de Dag van het Nationaal Park in het teken van Natuur en Gezondheid met als thema ‘natuur doet je goed’. Het organiseren van evenementen ter plekke is moeilijk zoals bekend, maar iedereen kan dit jaar de bijzondere natuur van Nationaal Park De Groote Peel nog steeds beleven – vanuit huis! Zo is er tijdens de Dag van het Nationaal Park online van alles te beleven:
Om onze site te verbeteren maken wij gebruik van cookies van Google Analytics. Hierbij streven wij na de aanbevelingen van de Autoriteit Persoonsgegevens te volgen om uw privacy te beschermen. Dit betekent dat wij (1) een 'bewerkersovereenkomst' hebben gesloten met Google, (2) het laatste deel van uw IP-adres maskeren, (3) Google geen toestemming geven uw gegevens te delen of voor andere Google-toepassingen te gebruiken en (4) geen gebruik maken van andere Google diensten gekoppeld aan Google Analytics.